Лікування соком

Для чого тільки не використовували березу за старих часів!  Перша  “лампочка”, перша “зошит”, веселий туесок для ягід, “березова” каша для непосид, екологічно чиста косметика для красунь, і – ліки, універсальні ліки, березу пили, березу їли, березою сповивалися, березою в лазні хворість ганяли. Чим же пояснюються цілющі властивості березового соку?  Він містить вітаміни, вуглеводи, фітонциди, органічні кислоти.  Березовий сік багатий сапонінами, дубильними речовинами, ефірними маслами, фруктовими цукрами, бетулолом. Кальцій, магній, мідь, калій, натрій входять до складу березового соку – березовий сік вважається справжнім  еліксиром здоров’я й довголіття.

Дуже корисний березовий сік при “весняній утомі”, коли ми відчуваємо млявість, підвищену стомлюваність, втрату апетиту. Прийом березового соку по 1 склянці 2-3 рази в день усуває ці неприємності.

У народній медицині традиційно застосовували березовий сік як загальнозміцнювальне й поліпшуюче обмін  речовин  засіб. Він стимулює виділення шлункового соку й ферментів для нормального травлення, допомагає поліпшити метаболізм, відрегулювати обмінні процеси в організмі. Оскільки вміст кислот невисокий, березовий сік не дратує слизову шлунка. Тому його вільно можна пити навіть при наявності гастриту й виразки шлунка й дванадцятипалої кишки.

Останніми дослідженнями встановлено, що березовий сік – чудовий кровоочисний засіб. Очищує кров від сечової кислоти та інших шкідливих речовин.

Благотворно діє на організм прийом березового соку при хворобах, що супроводжуються високою температурою, він діє цілющє при бронхітах, туберкульозі. Пити березовий сік потрібно під час гострих і хронічних інфекцій, важких запальних захворювань, у період застуд, вірусних захворювань. Він не тільки допомагає боротися з інфекцією, але й виводить продукти розпаду.

Кальцій, магній, калій, які містить  березовий сік, допомагають у лікуванні хвороб серця і судин.

Сік берези настільки безпечний і ефективний, що його дозволяють пити і вагітним жінкам, і тим, що годують немовлят для зменшення набряклості.

Березовий сік не може спричинити алергійних реакцій, саме тому лікування березовим соком часто прописують дітям.

Дубильні речовини роблять його антисептичним засобом, що застосовується при екземі, шкірному лишаю, виразках, опіках.

Всі корисні властивості березового соку роблять його унікальним, цілющим напоєм, лікуватися яким приємно, смачно й ефективно.

Систематичний прийом березового соку  діє загальнозміцнюючи й тонізуючи.

Користь березового соку – народні рецепти

Літнім.

Березовий сік гарний засіб від імпотенції. Так само він дуже непогано діє на людей у період клімаксу. Випиваючи в день хоча б по одній склянці березового соку, ви відчуєте приплив бадьорості, зникне сонливість і утома. У  жінок похилого віку зменшуються супутні клімаксу  явища.

 

Анемія – лікування березовим соком

Для підвищення гемоглобіну, змішайте березовий сік у з яблучним, морквяним або буряковим у рівних пропорціях, приймайте по 50 мол. за 15 хвилин до їжі 3-4 рази в день, протягом  місяця.

 

Знижений імунітет – лікування березовим соком

Прекрасно допомагає підняти імунітет напій, що складається з березового соку з молоком і з додаванням невеликої кількості крохмалю.

 

Захворювання травної системи – лікування березовим соком

При печії й гастриті зі зниженою кислотністю, дискинезії жовчних шляхів, загострення виразкової хвороби, при метеоризмі  й хронічному запаленні  підшлункової залози березовий сік приймають розведеним з теплою кип’яченою водою в співвідношенні  2 частини соку й 1частина води. Випивають  2 рази на день по одній склянці.

 

Високий тиск – лікування березовим соком

При гіпертонії з високим артеріальним тиском, набряками, болями в серці, головним болем, запамороченнях, п’ють по одній склянці березового соку два рази на день. Сік діє як м’який сечогінний засіб, що виводить із організму надлишки вологи.

 

Захворювання судин і суглобів – лікування березовим соком

Сечогінні й протизапальні властивості березового соку використовують у складі терапії при артритах, артрозах, подагрі, ревматизмі, варикозній хворобі ніг, трофічних виразках. У цьому випадку  сік потрібно пити по 50 мл. у чистому вигляді або в розведеному з водою в співвідношенні 2:1 по 3 рази в день, за півгодини до їжі. Ефект терапії підсилиться, якщо натще й перед сном випивати по склянці  теплого молока.

 

Легеневі захворювання – лікування березовим соком

При бронхітах, запаленні легень, туберкульозі березовий сік п’ють по 100 мл. 2 рази в день. При фарингіті, ларингіті, трахеїті, ангіні й простудних захворюваннях, березовим соком, у чистому  або розведеному  теплою водою вигляді,  корисно натще й після кожного приймання їжі полоскати горло. При високій температурі березовий сік також можна застосовувати в якості жарознижуючого засобу   як  обтирання або компреси. Компреси – великі , марлеві або ватні  тампони змочують у сокові, злегка віджимають і накладають на ліктьові згини, пахви й у пахові області, під коліна, навколо щиколоток і міняють по мірі висихання доки не спаде температура.

 

Шкірні захворювання – лікування березовим соком

Як зовнішній засіб березовий сік застосовується при екземі, нейродерміті, псоріазі, фурункульозі, вуграх, грибкових захворюваннях   і  ранах, що й погано загоюються. У цих випадках березовий сік використовується у вигляді вмивань, протирань, примочок, компресів на проблемні зони й місця. Зовнішню дія соку можна дублювати його прийманнями усередину в чистому вигляді, по 75-100 мол до їжі й на ніч.

 

Захворювання сечостатевої системи – лікування березовим соком

При захворюваннях нирок – хронічному  пієлонефриті, наявності піску або невеликих камінчиків – березовий сік потрібно пити щодня натще по одній склянці  в нерозбавленому вигляді.

Увага! При сечокам’яній і жовчнокам’яній хворобі березовий сік потрібно приймати з обережністю, спочатку з’ясувавши склад  і розміри каменів. Інакше, будучи сильним сечогінним засобом, березовий сік може вигнати камінь великого розміру у вузьку протоку й спровокувати коліку. Втім, це відноситься тільки до каменів оксалатного й сечокислого походження. А от  фосфатні й карбонатні камені березовий сік, навпаки, розчиняє, тільки для цього його потрібно пити не менше 3 місяців по одній склянці  натще й за годину до сну.

 

При хронічної  нежиті

Хронічну нежить лікують, випиваючи березовий сік  щоранку  по  склянці. При кашлі й застуді сік приймають підігрітим, розбавляючи молоком і додаючи невелику кількість борошна або крохмалю.

Зв'яжіться з нами